THE WEEKND

Kanadalı R&B vokali ve şarkı yazarı The Weeknd pop müzik kültürünü kendi geniş perspektifinde R&B ve hip-hop ile filtreleyerek kendine özgü bir tarz yarattı.

Üç Grammy ödüllü sanatçı günümüzün en başarılı ve en önemli müzisyenleri arasında gösteriliyor. 2012’nin 3 platin plaklı “Trilogy” ilk liste başı derlemesinde hızlı çıkış yakalayan üç mixtape’ini – House of Balloons, Thursday, Echoes of Silence – bir araya getirdi ve ardından ilk albümü “Kiss Land” ile 2013’te çıkış yaptı.


THE WEEKND
Üç Grammy ödüllü sanatçı günümüzün en başarılı ve en önemli müzisyenleri arasında gösteriliyor.
THE WEEKND
THE WEEKND

İki yıl sonra, “Earned It (Fifty Shades of Gray)” en iyi R&B performansı ödülünü kazandı ve en iyi orijinal şarkı ödülü için Akademi Ödülleri’nde aday gösterildi. 4 platin plaklı “Beauty Behind The Madness” “en iyi progressive R&B albümü” Grammy ödülünü kazandı. 2018’de Starboy ile aynı ödülü tekrar kazandı ve bu ödülü iki kere kazanan ilk sanatçı oldu. 6 parçalık projesi “My Dear Melancholy”, Billboard Top 200'de üst üste 3. kez 1 numara oldu ve Kendrick Lamar ile birlikte icra ettiği "Pray For Me", Oscar ödüllü Marvel filmi Black Panther'ın fragmanında yer aldı.

“After Hours” gelmiş geçmiş en çok dinlenen R&B albümü olarak şimdiden modern klasikler arasında gösteriliyor.


THE WEEKND

30’dan fazla ülkede 1 numara olan ve Mercedes Benz’in EQC kampanyasının şarkısı olan hit bir parça oldu.

2020 yılında çıkardığı 80’lerden nostaljik esintiler içeren şarkısı “Blinding Lights”, dünya çapında ses getiren, sosyal medyada birçok dans koreografisine eşlik eden, 30’dan fazla ülkede 1 numara olan ve Mercedes Benz’in EQC kampanyasının şarkısı olan hit bir parça oldu. “After Hours” Billboard 200’de #1 olarak aralıksız 4 hafta bulundu, bu da the Weeknd ’in 4. albümünü aynı anda hem Billboard 200, hem Hot 100, hem de Artist 100’de #1 olan ilk albüm olarak tarihe geçmesini sağladı. “After Hours” gelmiş geçmiş en çok dinlenen R&B albümü olarak şimdiden modern klasikler arasında gösteriliyor.