THE BEATLES

The Beatles, 1962 Ekim ile 1970 Mayıs tarihleri arasındaki 7 yılı aşkın süreç boyunca on üç albüm ve birçok bağımsız single yayımladı. Bu kısa dönemde oluşturulan katalog, tarihteki diğer tüm gruplardan daha fazla sattı ve bugün de ticari başarısını devam ettiriyor. 21. yüzyılın ilk on yılında dünyanın en çok satan albümü; The Beatles’ın listelerde zirveye çıkan teklilerinden oluşan “1” adlı albümüydü. Ancak grubun önemi sadece büyük satış rakamlarından kaynaklanmıyor. The Beatles’ın müzikleri, nesilden nesile müzisyenlere, söz yazarlarına ve yapımcılara ilham veriyor. Mark Ronson’ın dediği gibi: “Günümüzde çantada keklik gördüğümüz her şeyi onlar icat etti.” The Beatles şarkılarının arka arkaya yayımlandığı yıllarda bir genç olan Tom Petty’nin dediği gibi: “Doğrudan gözümüzün önündelerdi. Bir tarafta The Beatles, diğer tarafta kalan herkes vardı.  Ve diğer herkes harika olabilirdi, ancak The Beatles önderlik ediyordu ve bu reddedilemez bir doğruydu.”


THE BEATLES
Mark Ronson'ın dediği gibi: "Günümüzde çantada keklik gördüğümüz her şeyi onlar icat etti."
THE BEATLES
THE BEATLES

The Beatles albümler yapmaya başladığında, hiç kimse onların gelecekte bu kadar çok dinleneceğini tahmin etmemişti. Pop müzik gelip geçici olarak görülüyordu. Ancak The Beatles’ın kataloğunun zamansız çekiciliği, ürünün uzun ömürlü olmasını ve çok değerli olmasını sağladı. 1979'da, seçkin şef ve besteci Leonard Bernstein şöyle yazdı: “‘A Day In The Life’ beni hala besliyor, canlandırıyor, duyularımı ve duyarlılıklarımı alevlendiriyor.

The Beatles’ın müziği nesilden nesile müzisyenlere, söz yazarlarına ve yapımcılara ilham veriyor.


THE BEATLES

The Beatles'ın baştan çıkarıcı gücünün başka bir boyutu da var: müzik.

The Beatles'ın baştan çıkarıcı gücünün başka bir boyutu da var: müzik. Müziği doğduğu dönemin ruhuyla dolu, neşeli ve cömert: ‘All You Need Is Love’, ‘Sevgiyle dünyayı kurtarabiliriz. ’, ‘Aldığın sevgi verdiğin kadardır.’” Tom Petty hissettiklerini şu şekilde açıkladı: "The Beatles ile onlara güvenerek büyüdük. Her şeyi yapmayı seçebilirlerdi ve iyilik yapmayı seçtiler, bu da geri kalanlarımız için harika bir örnek.”