SHAWN MENDES

Shawn Mendes, Kanadalı bir pop şarkıcısı ve söz yazarı. Birçok video paylaşma platformunda şarkıları coverlayarak paylaşan Mendes (şu an kullanılmasa da 2012’de Vine’dan başlayarak), sosyal medya kanalları aracılığıyla kendini bu işe adadı. Yeteneği, gençlere ilham veren görünüşü ve oluşturduğu hayran kitlesi kendisine hızlıca albüm anlaşması sağladı. 2014 yılında çıkış şarkısı “Life of the Party” ile henüz 15 yaşındayken Billboard 100’de 24. Sıraya yerleşti. Bu başarı Mendes’i ilk 25’e giriş şarkısıyla giren en genç sanatçı yaptı.


SHAWN MENDES
2014 yılında çıkış şarkısı “Life of the Party” ile henüz 15 yaşındayken Billboard 100’de 24. Sıraya yerleşti.
SHAWN MENDES
SHAWN MENDES

2018 yılında Kraliça II. Elizabeth’in 92. doğum günü kutlamalarında “In My Blood” şarkısını seslendirdi. Bu şarkı aynı yıl çıkacak “Shawn Mendes” isimli üçüncü albümünün çıkış şarkısı olacaktı. En İyi Pop Vokal Albümü ve Yılın Şarkısı dallarında Grammy adaylıığı alan Mendes, kendi ismini taşıyan albümüyle Kanada’da Juno Ödülleri’nde Pop Albüm ve Yılın Albümü ödüllerini kazandı. Bir yıl sonra aynı albümün deluxe versiyonunda “If I Can’t Have You” ve Camila Cabello düeti “Señorita." şarkıları yer aldı. “Señorita." dünya çapında sansasyonel bir başarı elde etti ve En İyi Pop Düet/Grup performansı dalında Grammy adaylığı aldı.

Kendine özgü vokal yeteneği ve akılda kalıcı hit şarkıları ile Shawn Mendes milyonlarca hayranının hayatlarına dokunmaya devam ediyor.

Galeri


SHAWN MENDES

Shawn Mendes’in dördüncü albümüne ismini veren “Wonder” 2020 yılının Ekim ayındaki çıkışıyla Billboard Hot 100 listesine 18. sıradan giriş yaptı.

Sonrasında Justin Bieber ile birlikte kaydettiği “Monster” ile 8. sıraya kadar çıktı. Wonder 4 Aralık 2020’de hem Amerika hem de Kanada listelerinde 1 numaraya yerleşti. Kendine özgü vocal yeteneği, akılda kalıcı hit şarkıları ve büyüleyici canlı performanslarıyla Shawn Mendes milyonlarca hayranının hayatlarına dokunmaya devam ediyor.