SELENA GOMEZ

22 Temmuz 1992’de Texas’ta doğan Selena Gomez, şov dünyasındaki yolculuğuna 2 yıllık bir maraton olan çocuk dizisi Barney and Friends ile başladı. Filmlerde birkaç ufak figüranlıktan sonra Gomez, Disney Channel’ın The Suit Life of Zack & Cody ve Hannah Montana projelerinde baş rollerde yer aldı. 2007’de Wizards of Waverly Place için baş aktris olarak seçildi ve 2009’da pop albümü Kiss & Tell’i çıkardı. 2010 yılında gelen A Year Without Rain ve 2011 yılının When the Sun Goes Down’ı Selena Gomez’in enerjik, eşlik etmesi kolay, disko tınılarındaki tarzını ABD listelerinde il beşe taşıdı.


SELENA GOMEZ
Selena Gomez televizyon ekranlarında kendini gösterdiği ilk anlardan itibaren içinde bulunduğu sektörün en çok ilgi gören isimlerinden biri oldu.
SELENA GOMEZ
SELENA GOMEZ

2013 yılında yayınlanan Stars Dance ile Selena Gomez altyapısını daha sert bir EDM’e kaydırdı ve daha olgun bir pop üretmeye karar verdiğini dünyaya gösterdi. Bu cesur ve yaratıcı kararının karşılığını ABD listelerinde ilk defa bir numaraya çıkarak aldı. Stars Dance ABD ile birlikte sekiz ülkenin listelerinde bir numaraya yükseldi ve Selena Gomez yepyeni bir yıldız seviyesine ulaştı. Stars Dance’in ardından gelen Revival (2015) ve Rare (2020) Selena Gomez’in dark pop kıyılarında gezen, elektronik bazlı tarzını keskinleştirdi ve her iki albüm de listelerde bir numaraya çıkarak dinleyici tarafından ödüllendirildi. Selena Gomez 2021 yılında yayınladığı Revelación isimli EP ile İspanyolca bir Latin pop ve reggeaton ürünü ortaya koydu.

2010 yılında gelen A Year Without Rain ve 2011 yılının When the Sun Goes Down’ı Selena Gomez’in enerjik, eşlik etmesi kolay, disko tınılarındaki tarzını ABD listelerinde ilk beşe taşıdı.

Galeri


SELENA GOMEZ

Henüz 17 yaşındayken UNICEF temsilcisi seçildi.

Selena Gomez televizyon ekranlarında kendini gösterdiği ilk anlardan itibaren içinde bulunduğu sektörün en çok ilgi gören isimlerinden biri oldu. Bir noktada Instagram’ın en çok takipçiye sahip insanıydı. 2017’de Billboard dergisi tarafından Yılın Kadını seçildi. Yardım çalışmalarındaki katılımı ve yarattığı farkındalık ile takdir topladı ve henüz 17 yaşındayken UNICEF temsilcisi seçildi.