SAM SMITH

1992’de Londra’da doğan ve erken yaşta müzik kariyerine başlayan Sam Smith, ilk olarak listelerde 2012 yılında Disclosure’ın “Latch” şarkısında vokal olarak kendini gösterdi ve ardından “Lay Me Down” isimli ilk şarkısını çıkarmıştır. 2014 yılında ilk albümü “Lonely Hour”u çıkardı. Tüm yıl boyunca radyolarda çalan başarılı bir hit olan “Stay With Me” de bu albümde yer alıyordu. “Lonely Hour” albümüyle Smith 4 Grammy ödülünü kazandı ve bunlar arasında yılın şarkısı ve yılın kaydı ödülleri de yer almaktadır.


SAM SMITH
“Lonely Hour” albümüyle Smith 4 Grammy ödülünü kazandı ve bunlar arasında yılın şarkısı ve yılın kaydı ödülleri de yer almaktadır.”
SAM SMITH
SAM SMITH

2015 yılında Disclosure ile yaptığı iş birliği “Omen”, prodüksiyon ikilisinin “Caracal” albümünde yer buldu. Aynı yıl Smith, bir James Bond filmine şarkı yapma fırsatını elde etti ve “Writing’s on the Wall” isimli şarkıyı Spectre filmi için yazdı ve İngiltere’de bir numara oldu. Bu şarkıyla kazanılan Altın Küre ve Akademi Ödüllerini takiben Sam smith 2016 ve 2017 yıllarının çoğunu stüdyoda yeni albümünü kaydederek geçirdi. Jimmy Napes ve Steve Fitzmaurice ile yaptığı albüm çalışmaları 2017’nin Eylül ayında albümden çıkan ilk single “Too Good at Goodbyes” ile dinleyicilerin karşısına çıktı.

“Lonely Hour” albümüyle Smith 4 Grammy ödülünü kazandı ve bunlar arasında yılın şarkısı ve yılın kaydı ödülleri de yer almaktadır.”

Galeri


SAM SMITH

“Love Goes” albümü eleştirmenler ve dinleyicilerden tam not aldı.

“The Thrill of it All” Amerika ve İngiltere’de ilk beşte yer alan bir albüm oldu ve Smith’in sonraki single çalışmaları ile sanatçının kariyerindeki dönüm noktalarından biri oldu. Calvin Harris düeti “Promises”, Normani düeti “Dancing with a Stranger” ve “How Do You Sleep?” gibi singlelar ile 2018 ve 2019 yıllarında dinleyicilerine müzikal bir ziyafet sunmaya devam etti. 2020 yılına geldiğimizde hayranlarını üçüncü albüm haberiyle müjdeleyen Sam Smith bu albümden “To Die For”, “I’m Ready” ve “Diamonds” gibi hit şarkılar ile Ekim ayında yayımlanan “Love Goes” albümü eleştirmenler ve dinleyicilerden tam not aldı.