LANA DEL REY

Lana Del Rey genellikle Amerika’nın geçmişinden esinlenen nostaljik, hassas ve duygusal pop müzikleri üreten bir sanatçıdır. Del Rey ilk olarak gerçek adı Lizzy Grant altında performans sergiledi, ancak 2011 yılında “Video Games” şarkısı için ev yapımı bir müzik videosuyla Lana Del Rey olarak ün kazandı. “Video Games” viral bir hit haline. Oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip olan sanatçı 2014’teki “Ultraviolence” ve 2017’deki “Lust for Life Both” şarkılarıyla Billboard 200’de 1 numaraya kadar yükselerek milyonlarca albüm satmakla kalmayıp Lana Del Rey’e bir de Grammy adaylığı getirdi.


LANA DEL REY
Oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip olan sanatçı 2014’teki “Ultraviolence” ve 2017’deki “Lust for Life Both” şarkılarıyla Billboard 200’de 1 numaraya kadar yükselerek milyonlarca albüm satmakla kalmayıp Lana Del Rey’e bir de Grammy adaylığı getirdi.
LANA DEL REY
LANA DEL REY

Sonraki yıl beşinci albümü “Norman Fucking Rockwell!” albümünden şarkılar yayımlamaya başladı. “Mariners Apartment Comlex” ve “Venice Bitch” gibi sevilen şarkılarını bu dönemde çıkardı. 2019 boyunca yeni üretimlerine aralıksız olarak devam eden Lana, albümüne dahil olacak ve bağımsız single’lar yayımlamaya devam etti. Sublime’ın sevilen şarkısı “Doin’ Time” yorumuyla beklentileri ve heyecanı bir seviye daha artırdıktan sonra gelen iki şarkılık “Fuck It I Love You / The Greatest” single’ının ardından hayranlarının uzun zamandır beklediği “Norman fucking Rockwell!” albümü 2019’un Ağustos’unda piyasaya çıktı. Albüme ismini veren çıkış şarkısı ile Yılın Şarkısı, albümün kendisi ile Yılın Albümü dallarında Grammy adaylığı aldı.

19 Mart 2021’de son albümünün devamı niteliğinde olan “Chemtrails Over The Country Club” albümünü yayımladı. Bu albüm hayranları ve müzik eleştirmenleri tarafından çok sevildi.

Galeri


LANA DEL REY

“Norman fucking Rockwell!” albümü 2019’un Ağustos’unda piyasaya çıktı. Albüme ismini veren çıkış şarkısı ile Yılın Şarkısı, albümün kendisi ile Yılın Albümü dallarında Grammy adaylığı aldı.

“Norman fucking Rockwell!” albümü 2019’un Ağustos’unda piyasaya çıktı. Albüme ismini veren çıkış şarkısı ile Yılın Şarkısı, albümün kendisi ile Yılın Albümü dallarında Grammy adaylığı aldı. 2020’de “Violet Bent Backwards Over The Grass” isimli bir şiir kitabı ve aynı ismi taşıyan bir spoken-word albümü paylaştı. 19 Mart 2021’de son albümünün devamı niteliğinde olan “Chemtrails Over The Country Club” albümünü yayımladı. Bu albüm hayranları ve müzik eleştirmenleri tarafından çok sevildi.