LADY GAGA

Lady Gaga 2008 yılında pop müziğin değişiminin kaçınılmaz olduğu bir noktada ortaya çıktı ve görmezden gelinemez personası ile o değişimi kendisi yarattı. Madonna, David Bowie ve Freddie Mercury gibi Lady Gaga da eserlerine müzikten daha fazlası olarak baktı, odadaki en zeki kişilerden biri olduğunu biliyordu ve en cesuru olmaktan korkmadı.

Jenerasyonunun en büyük şov kadını olmak için izleyiciyi konfor alanından çıkarmaktan çekinmedi ve postmodern bir diva yarattı.


LADY GAGA
Madonna, David Bowie ve Freddie Mercury gibi Lady Gaga da eserlerine müzikten daha fazlası olarak baktı ve en cesuru olmaktan korkmadı.
LADY GAGA
LADY GAGA

Lady Gaga tüm bu sanatsal başarıyı müzikten sinemaya uzanan bir takdir dizisi ile taçlandırdı. Tüm albümleri ile dönemin ana akım tarzının yolundan gitmeyi reddetti, kendi tarzını ortaya koyarak başarısıyla ana akımı değiştirdi. Altı albümünden beşi ABD listelerinde bir numaraya yükseldi ve “Poker Face,” “Just Dance,” “Bad Romance,” “Born This Way,” “Million Reasons,” “Stupid Love,” “Rain On Me” streaming platformlarında yüz milyonlarca dinlenmeye ulaşan hit şarkılarından sadece birkaçı. Lady Gaga’nın yetenekleri ve etkisi müziğin çok daha ötesine taşındı. American Horror Story: Hotel dizisindeki performansıyla En İyi Kadın Oyuncu dalında Altın Küre kazandı. “A Star Is Born” filmiyle tarihi bir başarıya imza attı. Film sadece yılın en iyileri arasında gösterilmekle kalmadı, Lady Gaga performansıyla En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar adayı oldu. Film için seslendirdiği şarkı Shallow ise adaylıkların çok ötesine geçti. Gaga, Shallow ile bir sene içerisinde Oscar, Altın Küre, Grammy ve BAFTA kazanan ilk kadın sanatçı oldu.

Lady Gaga'nın kurduğu Born This Way Vakfı tüm dünyada LGBT+ komünitenin yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve haklarının aranması için çaba gösteriyor.

Galeri


LADY GAGA

American Horror Story: Hotel dizisindeki performansıyla En İyi Kadın Oyuncu dalında Altın Küre kazandı.

Lady Gaga farklı disiplinlerde yarattığı etki gücünü daha iyi bir dünya yaratmak için özverili bir şekilde kullandı. Kurduğu Born This Way Vakfı tüm dünyada LGBT+ komünitenin yaşam koşullarının iyileştirilmesi, uğradıkları haksızlıkların azaltılması ve haklarının aranması için çaba gösteriyor. Buna ek olarak şiddete maruz kalan kadınların sesini duyurmak, yetkililerin bu konuda daha duyarlı olması için her fırsatta farkındalık yaratmaya çalıştı.