KENDRICK LAMAR

Tartışmasız bir şekilde kendi jenerasyonunun en takdir toplayan rap sanatçısı olan Kendrick Lamar, hem eleştirmenlerden tam not alan, hem ticari anlamda büyük bir başarı sağlayan; bunları yaparken aynı zamanda ilham aldığı efsanelerden büyük bir saygı ve destek toplayan türünün nadir örneklerinden biridir.


KENDRICK LAMAR
Birkaç yıllık gelişim aşamasından sonra, Lamar listelerde tepelere oynayan yaratıcı hitlerini 2010’lu yıllarda çıkarmaya başladı.
KENDRICK LAMAR
KENDRICK LAMAR

Birkaç yıllık gelişim aşamasından sonra, Lamar listelerde tepelere oynayan yaratıcı hitlerini 2010’lu yıllarda çıkarmaya başladı. “Good Kid M.A.A.D City”, Grammy ödüllü “To Pimp a Butterfly”, Grammy ve Pulitzer ödüllü “DAMN.”, yaratıcı kelime oyunları ve zorlayıcı kavramsal anlatıların eşsiz bir karışımının sergilendiği, iç çatışmaların incelendiği, başarısını kanıtladığı ve halkının moralini yükselttiği çok başarılı üç albüm olmuştur.

“Black Panther: The Album” film müzikleri albümü Lamar’ın top 10 hitlerinden üçünün kaynağı olmuştur.

Galeri


KENDRICK LAMAR

Lamar’ın sinematografik ve işbirlikçi eğilimi kaçınılmaz bir şekilde ana akım sinema endüstrisinin ilgisini çekti.

Lamar'ın yazılarının senaryo seviyesindeki detayı, aralarında ilham kaynağı olan Dr. Dre ve MC Eiht, ve çağdaş sanatçılar Sounwave ve Jay Rock’ın da bulunduğu, büyük bir yüzdesi Lamar'ın Los Angeles'ını temsil eden yapımcılar, enstrümantalistler, şarkıcılar ve rapçilerden oluşan bir kolektif tarafından zenginleştirildi. Lamar’ın sinematografik ve işbirlikçi eğilimi kaçınılmaz bir şekilde ana akım sinema endüstrisinin ilgisini çekti. “Black Panther: The Album” film müzikleri albümü Lamar’ın top 10 hitlerinden üçünün kaynağı olmuştur.