KATY PERRY

Capitol Records ile geçen 12 yılda Katy Perry, dünya çapında 47,5 milyonun üzerinde albüm ve 135 milyon şarkı satışının yanı sıra toplamda 50 milyar dinlenme sayısına ulaşmıştır. Şarkı satışları ve yayınlanmalarda her biri 10 milyon eşiğini aşan şarkıları “Roar”, “Firework” ve “Dark Horse” ile Katy, üç adet RIAA Digital Single Diamond Ödülü kazanan ilk sanatçı oldu. Katy, tarihte dijital single’larıyla 100 milyon lisanslı birimi aşan beş sanatçıdan biri ve elit RIAA 100 Milyon Sertifikalı Şarkılar kulübüne katılan ilk Capitol Records sanatçısı oldu.


KATY PERRY
Katy, tarihte dijital single’larıyla 100 milyon lisanslı birimi aşan beş sanatçıdan biri ve elit RIAA 100 Milyon Sertifikalı Şarkılar kulübüne katılan ilk Capitol Records sanatçısı oldu.
KATY PERRY
KATY PERRY

Twitter’da 100 milyon takipçiye ulaşan ilk kişi oldu. 2015 yılında düzenlediği Super Bowl performansı organizasyonun en yüksek puanlı performansı oldu. Katy, 4 farklı şarkısı bir milyar izlenmeyi geçen ilk kadın sanatçı oldu. “Firework”, “Last Friday Night”, “Bon Appetit” şarkıları 1 milyarı geçerken, “Dark Horse” iki milyarı izlenmeyi aştı. “Roar” bugünlerde üç milyar izlenmeyi aştı.

En son albümü SMILE içerisinde bulunan 2019 yaz şarkısı “Never Really Over”, altın plak alarak Katy’nin müzik kariyerinin en büyük yayın lansmanı oldu.


KATY PERRY

2019 yaz şarkısı “Never Really Over”, altın plak kazandı

En son albümü SMILE içerisinde bulunan 2019 yaz şarkısı “Never Really Over”, altın plak alarak Katy’nin müzik kariyerinin en büyük yayın lansmanı oldu. “SMILE” albümü bugüne kadar yaklaşık 1.25 milyonun üzerinde satış ve 2 milyara yakın yayınlanmaya ulaştı.