KANYE WEST

Beklenmedik derecede cesur tarzı ve tanımlanamayacak yeteneği 21. yüzyılın en etkili sanatçılarından biri Kanye West. Jay-Z efsaneler ile prodüksiyon masasında yaptığı işler ona kendi albümlerini yapmanın yolunu açtı ve gerisini tarih yazıyor. Hem dinleyicinin, hem de en sert müzik eleştirmenlerinin dahi koşulsuz saygısını kazanan West, bugün çağının en önemli şarkı yazarlarından birisi kabul ediliyor.


KANYE WEST
Hem dinleyicinin hem de sert müzik eleştirmenlerinin dahi koşulsuz saygısını kazanan West, bugünün en önemli şarkı yazarlarından birisi kabul ediliyor.
KANYE WEST
KANYE WEST

Atlanta’da doğan ve Chicago’da büyüyen Kanye West, 2000’li yılların başlarında Roc-A-Fella Records çatısı altında birçok tanınmış sanatçının şarkılarının üreticiliğini yaparak kendini müzik dünyasına tanıttı. Rapçi olarak kişisel kariyerini ilerletmek isteyen West, eleştirel ve ticari başarıya ulaşan ilk albümü “The College Dropout”u 2004’te çıkardı. Bu albümün ardından çıkardığı “Late Registraion (2005)”, “Graduation (2007)” ve “808 & Heartbreak (2008)” albümleri de dahil, daha sonra çeşitli başarılara imza atmış stüdyo albümlerinde de çeşitli müzik türlerini bir arada denedi. Sırasıyla maksimalizm ve mimimalizmden ilham alan West’in beşinci albümü “My Beautiful Dark Twisted Fantasy (2010)” ve altıncı albümü “Yeezus (2013)” da eleştirmenlerden tam not aldı. “Life of Pablo (2016)”, “Ye (2018)”, ve “Jesus is King (2019)” albümlerini yayınlayarak kariyerine devam etti. Ayrıca West’in diskografisi Jay-Z ile “Watch the Throne (2011)”, Kid Cudi ile de “Kids See Ghosts (2018)” isimleriyle yayınlanan albüm iş birliklerini de içermektedir.

Kanye West sınırsız gibi görünebilen yeteneğini kendine has karakteri ile bir araya getirmekten asla çekinmedi ve kendi koşullarından taviz vermeden süper yıldız statüsünde kalma lüksüne sahip isimlerden birisi oldu.

Galeri


KANYE WEST

21. yüzyılın en etkili sanatçılarından biri Kanye West

22 Grammy ödülü sahibi Kanye West’in altı albümü Rolling Stone dergisinin 2020 yılında yayınladığı “Tüm Zamanların En İyi 500 Albümü” listesine girdi. Kanye West sınırsız gibi görünebilen yeteneğini kendine has karakteri ile bir araya getirmekten asla çekinmedi ve kendi koşullarından taviz vermeden süper yıldız statüsünde kalma lüksüne sahip isimlerden birisi oldu