JABBAR

Jabbar müzik hayatına doğup büyüdüğü İzmir’de başladı ve Ege Üniversitesi’nde tahsilini sürdürdüğü yıllara denk gelen 1996-2000 yılları arasında Brit Pop’tan klasik rock müziğine, reggae’den hip hop’a kadar birçok farklı tarzda projelere sesiyle ve gitarıyla dahil oldu. 2000’li yılların başında yine müzik yapmak için geldiği Marmaris’e gönülden bağlandı ve buraya yerleşti. Gerek turizm, gerekse denizcilik sektörlerinde farklı pozisyonlarda profesyonel olarak çalışma fırsatı buldu fakat müzik her zaman hayatında farklı bir yere sahip oldu. Burada farklı milletlerden oluşan dinleyici topluluklarına ulaşma fırsatı buldu ve müziğe bakışını daha evrensel bir boyuta taşımasında bu önemli bir adım oldu. Uzun yıllar başka müzik oluşumlarının şarkılarını icra eden müzisyen, 2009 itibarıyla hep yazdığı ama bir türlü kaydedemediği fikirlerini kendince oluşturduğu ev stüdyosunda kaydetmeye başladı. Bu döneme paralel olarak deniz ve yelken sevdası onu bu sektörde faal olarak bulunmaya ve dünyanın farklı yerlerini görerek müziğe bakış açısını global bir perspektife taşımasına yardımcı oldu. Uzun bir dönem ev özlemi dinlemeden İskoçya, İngiltere, Hollanda, İspanya ve Fransa’da gerek müzisyen gerekse denizci olarak çalıştı. 2016 yılında Deeperise ile yolları kesişti. Sözünü ve müziğini yazdığı “Raf” şarkısını birlikte düzenlediler ve bu proje ikili için ses getiren bir çalışma oldu. Ulusal başarı elde ederek tam anlamıyla bir hit olan “Raf” uzun süre boyunca liste başarısı gösterdi. Jabbar’ın ilk albümü “Yineleme” 2018 yılında Universal Music Türkiye etiketiyle dijital platformlarda yayımlandı ve plak formatında raflardaki yerini aldı. 2020 yılında “3leme” isimli üç şarkılık EP’sini müzikseverlerin beğenisine sunan Jabbar, 2021 yılında Deeperise ile yeniden yorumladığı “Aldatıldık” isimli Sezen Aksu şarkısıyla büyük başarılar elde etti. Jabbar, 2022 Temmuz ayında yayımladığı “Kaç Gündür” isimli şarkısının ardından yeni şarkılarını önümüzdeki günlerde müzikseverlerle paylaşmaya hazırlanıyor.


JABBAR
“1996-2000 yılları arasında brit pop’tan klasik rock müziğine, reggae’den hip hop’a kadar birçok farklı tarzda projelere sesiyle ve gitarIyla dahil oldu.”
JABBAR
JABBAR

Uzun yıllar başka müzik oluşumlarının şarkılarını icra eden müzisyen, 2009 itibariyle hep yazdığı ama bir türlü kaydedemediği fikirlerini kendince oluşturduğu ev stüdyosunda kaydetmeye başladı. Bu döneme paralel olarak deniz ve yelken sevdası onu bu sektörde faal olarak bulunmaya ve dünyanın farklı yerlerini görerek müziğe bakış açısını global bir perspektife taşımasına yardımcı oldu. Uzun bir dönem ev özlemi dinlemeden İskoçya, İngiltere, Hollanda, İspanya ve Fransa’da gerek müzisyen gerekse denizci olarak çalıştı. 2016 yılında Deeperise ile yolları kesişti. Sözünü ve müziğini yazdığı "Raf" şarkısını birlikte düzenlediler ve bu proje ikili icin ses getiren bir çalışma oldu.

“Ulusal başarı elde ederek tam anlamıyla bir hit olan “Raf” uzun süre boyunca liste başarısı gösterdi.”

Galeri


Ulusal başarı elde ederek tam anlamıyla bir hit olan “Raf” uzun süre boyunca liste başarısı gösterdi

Ulusal başarı elde ederek tam anlamıyla bir hit olan “Raf” uzun süre boyunca liste başarısı gösterdi. Jabbar’ın ilk albümü “Yineleme” 2018 yılında Universal Music Türkiye etiketiyle dijital platformlarda yayımlandı ve plak formatında raflardaki yerini aldı. 2020 yılında “3leme” isimli üç şarkılık EP’sini müzikseverlerin beğenisine sunan Jabbar yıl boyunca yayımladığı şarkılarla müzikal yolculuğuna devam etti.