IMAGINE DRAGONS

2009’da kurulan Imagine Dragons, duygusal olarak yüklü ve yaratıcı duyarlılıklarını ilk kez bağımsız olarak yayımlanan ve onlara önemli derecede hayran kazandıran bir dizi EP ile ortaya çıkardı. Hit şarkı çıkarmasıyla ünlü yapımcı Alex Da Kid’in şirketi KIDinaKORNER/Interscope ile anlaşma imzalayarak, birçok platin plak sahibi olan şarkıları “It’s Time” (2012 EP’si “Continued Silence”ta da bulunmakta) ile grup hayran kitlesini önemli ölçüde arttırdı.


IMAGINE DRAGONS
Aralarında “Radioactive”in de (2014 Grammy Ödüllerinde En iyi Rock Performansını kazanan şarkı) bulunduğu hit şarkıları ile Imagine Dragons, 2015’in başlarında Smoke + Mirrors’ın piyasaya sürülmesinin ardından Billboard Top 200 albüm listesinde 1 numaraya yükseldi.
IMAGINE DRAGONS
IMAGINE DRAGONS

Aralarında “Radioactive”in de (2014 Grammy Ödüllerinde En iyi Rock Performansını kazanan şarkı) bulunduğu geçmiş hitleri ile Imagine Dragons, 2015’in başlarında Smoke + Mirrors’ın piyasaya sürülmesinin ardından Billboard Top 200 albüm listesinde 1 numaraya yükseldi.

"Metaforların ardına saklanmak yerine, şarkı sözlerimde daha net olabildim. Gerçekten şarkı sözünde daha derin bir anlamın peşinde koşmaya odaklandım."

Galeri


IMAGINE DRAGONS

Büyürken dinlediğimiz albümler gibi bir albüm yapmak istedik.

Imagine Dragons için “Evolve”un en büyük başarılardan biri dolaysız bir açıklığa sahip olması oldu. Reynolds hislerini şöyle aktarıyor: “Metaforların ardına saklanmak yerine, şarkı sözlerimde daha net olabildim. Gerçekten şarkı sözünde daha derin bir anlamın peşinde koşmaya odaklandım. Albüme akıl almaz bir derinlik katan bu dürüstlük günlük kaostan sıyrılıp açık gerçekliği ortaya çıkarıyor. Büyürken dinlediğimiz albümler gibi bir albüm yapmak istedik. Sanki daha canlı bir dünyaya kaçıyormuşsun hissini veren bir albüm. Umudumuz bu albümün insanların her anın güzelliğine odaklanmalarına yardımcı olması ve yaşamın renklerini ve ışığını görebilmelerini sağlamasıdır.