GOKO!

GOKO! (Gökberk Çırakoğlu), 24 Şubat 2000 tarihinde Kıbrıs’ın Gazimağusa şehrinde doğdu. Müzik hayatı 7 yaşında keman ile başlayıp sonrasında orkestralarda gitar ve bas gitar çalarak devam etti. Okul orkestrasında katıldığı ve derece aldığı Freezone gibi yarışmalardan sonra çoğu enstrümana sahip olup öğrenme isteği geldi ve elektronik müziği keşfedip annesinin bilgisayarında prodüksiyona başladı.

14-15 yaşlarında başladığı bu yolculukta ciddi olarak bu işi yapabileceğini fark ettiği zaman 17 yaşındaydı ve bu yıllarda ilk şarkılarını bestelemeye ve sanatçılar için altyapı üretmeye başladı. Bir süre sonra yaptığı altyapıları saygı duyduğu rapçilere gönderen GOKO! bu süre içerisinde Londra’da Point Blank Music School’da da Müzik Prodüksiyon & Ses Mühendisliği eğitimi alırken Universal Music Türkiye ile sanatçı olarak albüm anlaşması imzaladı.

2018’de İngiltere’ye gittiğinden bu yana prodüksiyon alanında kendini geliştiren GOKO!, Türkçe Rap piyasasında Ceza, Motive, Khontkar, Baneva, Ozbi, Critical, Uzi, Anıl Piyancı, Hayki ve birçok yetenekli rap sanatçısıyla çok sayıda başarıya imza atmıştır. Özellikle RedBull 64 Bars Türkiye sezonunun ilk bölümlerinde Ceza, Motive, Khontkar ve Baneva gibi isimlerle stüdyoda bulunan GOKO!’nun bu projedeki prodüksiyonları ve performansları büyük ilgi görmüştür. Birleşik Krallık müzik piyasasına atılıp D Block Europe, V9, Squeeks gibi sanatçılarla çalışan GOKO!, resmi listelerde 2. sıraya yerleşen D-Block Europe adlı ünlü Rap grubunun “The Blueprint – Us vs. Them” albümünde prodüktör görevi almakla kalmayıp bu albümden Altın ve Gümüş Plak ödülü elde etmiş ve İngiltere radyolarında oynatılan diğer başarılı projelere de prodüktör ve ses mühendisi olarak imza atma şansı bulmuştur. Şu anda global işlerine de devam eden GOKO!, sanatçı olarak viral hit’i olan EVA & MIA, ardından gelen Lia Shine düetli ÇALIKUŞU, FARK ETMEZ, Lil Zey ile düeti Peygamber Sabrı, O LA LA ve Khontkar ve Metth ile düeti olan ONA HARCA şarkılarından sonra global prodüktör kariyerinin peşinden koşarken aynı anda sanatçı olarak birçok yetenekli sanatçının düetlerinin de yer alacağı çıkış albümü üzerinde çalışıyor.


GOKO!
GOKO!
GOKO!

2018’de İngiltere’ye gittiğinden bu yana prodüksiyon alanında kendini geliştiren GOKO!, Türkçe Rap piyasasında Ceza, Motive, Khontkar, Baneva, Ozbi, Critical, Uzi, Anıl Piyancı, Hayki ve birçok yetenekli rap sanatçısıyla çok sayıda başarıya imza atmıştır.
Birleşik Krallık müzik piyasasına atılıp D Block Europe, V9, Squeeks gibi sanatçılarla çalışan GOKO!, resmi listelerde 2. sıraya yerleşen D-Block Europe adlı ünlü Rap grubunun “The Blueprint - Us vs. Them” albümünde prodüktör görevi almakla kalmayıp bu albümden Altın ve Gümüş Plak ödülü elde etmiş ve İngiltere radyolarında oynatılan diğer başarılı projelere de prodüktör ve ses mühendisi olarak imza atma şansı bulmuştur.

Galeri