FRANK SINATRA

Frank Sinatra, 20. yüzyılın tartışmasız en önemli müzikal figürüydü, bu unvan için tek gerçek rakipleri Elvis Presley ve The Beatles’tı. 60 yıllık profesyonel kariyerinde, zor şartlara rağmen cazibesini sürdürme ve müzikal hedeflerine ulaşma konusunda olağanüstü bir yetenek sergiledi.

Bir itfaiye erinin oğlu olan Sinatra liseyi son yılında bırakarak müzik kariyerinin peşine düştü. 1935’in Eylül ayında Hoboken Four isminde bir vokal grubuyla Major Bowes’ Original Amateur Hour programında performans sergiledi ve radyo yarışmasını kazanan grup, Bowes ile turneye çıktı. O yıllarda şarkıcı/garson olarak çalıştı. Büyük çıkışını sağlayacağı 1939 yılına kadar bu işe devam etti.


FRANK SINATRA
Frank Sinatra, 20. yüzyılın tartışmasız en önemli müzikal figürüydü.
FRANK SINATRA
FRANK SINATRA

1930'ların ve 40'ların swing döneminde öne çıktı, 40'lar ve 50'lerin "vokal çağı" olarak tanımlanmasına yardımcı oldu ve 50'lerin ortalarında başlayan rock döneminde dinleyicilerin ilgisini çekmeye devam etti. İlk bir numaralı hitini 1940'ta yaptı ve 1994'te hala milyonlarca satan kayıtlar yapıyordu. Bu popülerlik, özellikle 1920'lerde, 30'larda ve 40'larda yazılan Amerikan popüler şarkısını söyleme ve tanıtma başarısının bir işaretiydi. Kayıtlarda ve canlı performanslarda, filmde, radyoda ve televizyonda, daimi

Kayıtlarda ve canlı performanslarda, filmde, radyoda ve televizyonda, daimi çekiciliğini gösterecek şekilde standartları söyledi.

Galeri


FRANK SINATRA

1920'lerde, 30'larda ve 40'larda yazılan Amerikan popüler şarkısını söyleme ve tanıtma başarısının bir işaretiydi.

O dönemin Jerome Kern, Irving Berlin, George Gershwin, Cole Porter ve Richard Rodgers gibi büyük tiyatro bestecilerinin eserlerini alabildi ve gelecekteki izleyicilerin eserleri yeniden keşfetmesini, klasikler olarak kalıcı şekilde kutsamasını sağlayacak şekilde yorumladı. Kayıtlarda ve canlı performanslarda, filmde, radyoda ve televizyonda, daimi çekiciliğini gösterecek şekilde standartları söyledi.