DRAKE

Son 15 yıl içinde streaming başarıları, albüm performansları, eleştirmenlerden aldığı övgüler ve turnelerinin topladığı seyirci sayısı ile müzik dünyasının tepesine bir isim yazmamız gerekse, o kişi Drake olurdu. “Degrassi: The Next Generation” dizisiyle bir aktör olarak başlayan şov dünyası kariyeri, yayınladığı mütevazi mixtape’lerin ardından dev albümler ile Drake’i dokunduğu her şeyi altına dönüştüren bir fenomene dönüştürdü.


DRAKE
İçe dönük rap tarzı, hassas R&B vokalleri, ve altın dokunuşlu söz yazarlığı sayesinde her bir albümü - 2011’deki “Take Care”den 2018’deki “Scorpion”a - listelerde zirveye ulaştı.
DRAKE
DRAKE

İçe dönük rap tarzı, hassas R&B vokalleri, ve altın dokunuşlu söz yazarlığı sayesinde her bir albümü - 2011’deki “Take Care”den 2018’deki “Scorpion”a - listelerde zirveye ulaştı. Dördüncü albümü “Views” tam 13 hafta ABD listelerinde bir numara kaldı. “Scorpion” albümü Spotify’da sadece bir günde tam 132 milyon, Apple Music’te ise 170 milyon stream aldı. “God’s Plan” şarkısının videosu YouTube’da 1.2 milyar izlenmeye sahip. 2020 yılının şarkısı “Toosie Slide” ise pandemi nedeniyle karantina altındaki dünyanın en sevdiği şarkı oldu. TikTok çağının ilk hitlerinden olan şarkı, TikTok’ta yaklaşık 5 milyon etkileşim aldı.

Sadece ABD’de 170 milyon albüm satışı ile çağının ticari anlamda en başarılı müzisyeni olan Drake, 4 Grammy, 6 Amerika Müzik Ödülü, 27 Billboard Müzik Ödülü ve 2 Brit Ödülü kazandı.

Galeri


DRAKE

Sadece ABD’de 170 milyon albüm satışı...

Sadece ABD’de 170 milyon albüm satışı ile çağının ticari anlamda en başarılı müzisyeni olan Drake, 4 Grammy, 6 Amerika Müzik Ödülü, 27 Billboard Müzik Ödülü ve 2 Brit Ödülü kazandı. Billboard İlk 10’a en fazla şarkı sokan müzisyen. Aralıksız 431 hafta boyunca Top 100 listesinde yer almayı başardı. Top 100 listesine aynı hafta 22 şarkı sokmayı başardı. Tüm bunlar Drake’i kategorisinin en iyisi yapıyor. Drake defalarca, albüm üstüne albüm, mixtape üstüne mixtape bu oranda bir dinleyici kitlesi tarafından ürettiği müzik koşulsuz bir şekilde kredi sahibi tek yıldız olduğunu kanıtladı.