BLACKPINK

YG Entertainment’ın JISOO, JENNIE, ROSÉ ve LISA’dan oluşan 4 üyeli Koreli kadın grubu BLACKPINK, Ağustos 2016’da ilk albümlerini [SQUARE ONE]’ı yayımladı. Kısa bir süre sonra [SQUARE TWO] ve [AS IF IT’S YOUR LAST] yayınlandı ve büyük ilgi gören müzik listelerine hakim oldu.


BLACKPINK
Coachella Müzik Festivali'nde performans sergileyen ilk K-Pop kız grubu oldular.
BLACKPINK
BLACKPINK

Haziran 2018'de 1. Mini Albümlerini [SQUARE UP] yayımladılar. Başlık şarkıları '뚜두 뚜두 (DDU-DU DDU- DU)' M/V birçok rekor kırdı ve YouTube’da 1 Milyar izlenmeye ulaşan ilk K-Pop grubu olarak tanındılar. Nisan 2019'da, 2. Mini Albümlerini [KILL THIS LOVE] başarılı bir şekilde yayımlayarak, Coachella Müzik Festivali'nde performans sergileyen ilk K-Pop kız grubu oldular ve 4 kıtada 23 şehri içeren 2019 Dünya Turlarını [IN YOUR AREA] tamamladılar. BLACKPINK müziğini dünya çapında paylaşmaya devam

BLACKPINK müziğini dünya çapında paylaşmaya devam edecek.

Galeri


BLACKPINK

BLACKPINK, ilk stüdyo albümleri [THE ALBUM] öncesinde, albümden iki single çıkardı

Haziran'da [How You Like That] ve Ağustos'ta Billboard Hot 100 listesine 13 numaradan giriş yapan rekor kıran hit parça [Ice Cream (Selena Gomez ile)]. Dünya çapındaki muazzam tanınmanın yanı sıra, [ALBUM] bu Ekim ayında piyasaya sürülen 1 milyon ön siparişi aştı, BLACKPINK bu dönüm noktasına ulaşan ilk K-Pop kız grubu. Universal Music Group (UMG) ve Interscope Records küresel ortaklıklarıyla BLACKPINK, müziklerini dünya çapında paylaşmaya devam edecek.