BILLIE EILISH

Z Jenerasyonunun bağrından çıkan, onların popular müzik içinde en fazla temsiliyet hissettiği, onların super yıldız statüsüne çıkardığı ilk isim kim diye sorarsak, cevabı “Billie Eilish” olacaktır. Janraları birbrinin içinde eriten cesur müziği, dark alternatif pop olarak tanımlayabileceğimiz tarzını Grammy ödülleri seviyesine çıkardı.


BILLIE EILISH
“Ocean Eyes” şarkısı ile kısa sürede dijital streaming platformlarında 15 milyon dinlenmeye ulaşarak, Eilish yapacağı daha büyük işlerin habercisi oldu.
BILLIE EILISH
BILLIE EILISH

Erkek kardeşi Finneas O'Connell ile beraber şarkılarını yazan Eilish’in ilk çıkışı “Ocean Eyes” şarkısıyla oldu. Kısa sürede dijital streaming platformlarında 15 milyon dinlenmeye ulaşan şarkı, Billie Eilish’ın yapacağı daha büyük şeylerin adeta habercisiydi. Ardından gelen “Bellyache,” “Bored,” ve “don’t smile at me” gibi şarkıları nasıl bir yetenek ile karşı karşıya olduğumuzun adeta kulaktan kulağa tüm dünyaya yayılmasına sebep oldu. Ve ardından 2019 yılında ilk albüm “When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” geldi ve bird aha hiçbir şey eskisi gibi olmadı. "You Should See Me in a Crown," "When the Party's Over," ve tabii ki “Bad Guy”… Albüm dinleyiciden benzersiz bir geri dönüş aldı ve pop, elektronik, hip-hop’ı rock’ın cüreti ile birleştirmesi yeni neslin müzik sesi haline geldi. “Bad Guy” YouTube’da 1 milyar izlenmeyi geçti ve 2019 yılının marşı oldu. Albüm üç Grammy ödülü kazandı ve sayısız “yılın en iyileri” listesinin zirvesinde yer aldı.

Billie Eilish 25. James Bond filmi “No Time To Die”ın tema şarkısını seslendirdi. “No Time To Die” Eilish’e bir başka Grammy ödülü getirdi.

Galeri


BILLIE EILISH

“No Time To Die” Eilish’e bir başka Grammy ödülü getirdi.

“When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”nun baş döndürücü başarısının ardından Billie Eilish 25. James Bond filmi “No Time To Die”ın tema şarkısını seslendirdi ve seçkin bir kulübe üye oldu. “No Time To Die” Eilish’e bir başka Grammy ödülü getirdi. "My Future," “everything I wanted” ve “Therefore I Am” gibi bir dizi single’ın ardından 2021 yılında Billie Eilish sürpriz bir şekilde yeni albümü “Happier Than Ever”ı açıkladı.