Sam Smith, Lil Yachty Ve SG Lewis’ten Yepyeni Albümler
Sam Smith, Lil Yachty Ve SG Lewis’ten Yepyeni Albümler

Sam Smith, Lil Yachty Ve SG Lewis’ten Yepyeni Albümler

Sam Smith : ‘GLORIA’

Unholy’nin küresel başarısının ardından Sam Smith, dördüncü albümü Gloria’yı yayımladı. 13 parçadan oluşan albüm, Sam’in şimdiye kadarki en cesur çıkışı olma özelliğini taşıyor ve albümden çıkan ilk single ‘Unholy’nin tartışılamaz başarısının ardından geliyor.

Sam’in sekizinci 1 numaralı hiti olan Unholy 740 milyondan fazla Spotify dinlemesi elde etti ve single yayınlandığı günden bu yana, 24 gün boyunca Spotify ve Apple Music global listelerinin zirvesinde yer aldı. Unholy ile Tik-Tok trendlerini domine eden Sam, bu yıl Birleşik Krallık Resmi Listelerine 1 numaradan giriş yapan üç sanatçı arasında yer alıyor ve şu anda zirvedeki üçüncü haftasını sürdürüyor.

Multi-Platinum, GRAMMY, BRIT, Altın Küre ve Akademi Ödüllü sanatçı/söz yazarı Sam Smith, yakın tarihin en ünlü müzik sanatçılarından biri ve olağanüstü başarılarla dolu bir koleksiyona sahip.  Gloria, Sam’in çok beğenilen önceki albümü ‘’Love Goes’’un başarısı üzerine inşa edildi. Sam Smith, 35 milyon albüm satışı, 260 milyon single satışı ve 45 milyar dinlenme akışı elde etti. İlk ve ikinci albümleri ‘’In the Lonely Hour’’ ve ‘’The Thrill of It All’’, Billboard 200’e 1 numaradan giriş yaptı. Aynı zamanda Sam Smith, iki Guinness Dünya Rekoru’nu elinde bulunduruyor; İngiltere Top 10 Albüm Listesi’nde üst üste en fazla hafta yer alan albüm (2014 çıkışlı In The Lonely Hour ile) ve İngiltere Listeleri’nde 1 numaraya ulaşan ilk James Bond müziği olma rekoru (Oscar ve Altın Küre ödüllü “Writing’s on the Wall” ile).

Unholy’nin devam eden başarısı, canlı performansları ve dördüncü albümü Gloria’nın yayınlanmasıyla 2023 yılı Sam ve hayranları için son derecede heyecan verici bir yıl olacak.

Sam Smith’in “Gloria’’ albümünü dijital platformlardan dinleyip satın almak için

 

Lil Yachty : ‘’Let’s Start Here’’

Lil Yachty, ‘’Let’s Start Here’’ ile yaratıcı mirasını büyütmeye devam ediyor. Bilindik rap anlayışına meydan okuması ve sanatıyla ilgili beklentileri hiçe saymasıyla tanınan Grammy adayı sanatçı, yeni albümünde de bu tavrını sürdürmeye devam ediyor.

Ünlü müzisyen, 2021-2022 yılları arasında vaktinin çoğunu stüdyoda yeni albüm çalışmalarını sürdürerek geçirdi ve El Paso’dan Brooklyn’e kadar çeşitli yerlerde çalıştı. Derin, içe dönük ve geniş kapsamlı psikedelik-alternatif albümü “Let’s Start Here”, SADPONY’nin yapımcılığında hayata geçti. Pink Floyd’un “Dark Side of the Moon “una olan sevgisi ve birçok saykodelik yolculuğu bu iddialı ve samimi albümü etkiledi. Bu iddialı ve gerçekçi albüm, Lil Yachty için yeni bir ustalık çağına giriş niteliği taşıyor.

Lil Yachty’nin “Let’s Start Here’’ albümünü dijital platformlardan dinleyip satın almak için

 

SG Lewis : ‘’AudioLust & Higherlove’’

Londra’lı şarkıcı-söz yazarı, yapımcı ve DJ olan SG Lewis, merakla beklenen ikinci stüdyo albümü AudioLust & HigherLove’ı yayımladı. On beş parçadan oluşan albümde synth-pop odaklı ‘Oh Laura’, son single ‘Fever Dreamer’ ve modern popun öncü özelliklerini taşıyan iddialı şarkılar yer alıyor.

SG Lewis, “Albüm açıkça iki dünyaya ayrılıyor.” diye açıklıyor. “Albümün ilk yarısı, aşkın daha karanlık, şehvetli, kısa ömürlü ve ego güdümlü versiyonu. İkinci yarısı ise aşkın çok daha derin, gerçekleşmiş ve tamamlanmış bir versiyonunu temsil ediyor. Albümün büyük bir kısmı, pandeminin en yoğun olduğu dönemde, inanılmaz yetenekli arkadaşlarımın yardımıyla bir dizi stüdyo misafirliği sırasında yazıldı ve bir sanatçı olarak kendimi daha önce asla cesaret edemeyeceğim bir şekilde keşfetmemi sağladı. DJ’lik ve sanatçı olmak arasındaki boşlukta var olduğumu hissediyorum. ”

SG Lewis’in “Audiolust & Higherlove’’ albümünü dijital platformlardan dinleyip satın almak için