BİLLİE EİLİSH, AURORA VE OLİVİA DEAN’DEN HAYRANLARINA HARİKA HABERLER!
BİLLİE EİLİSH, AURORA VE OLİVİA DEAN’DEN HAYRANLARINA HARİKA HABERLER!

BİLLİE EİLİSH, AURORA VE OLİVİA DEAN’DEN HAYRANLARINA HARİKA HABERLER!

Billie Eilish – NDA 

Billie Eilish 30 Temmuz’da yayımlanacak albümü “Happier Than Ever”dan çıkan üçüncü single olan “NDA”i hayranlarıyla buluşturdu. 19 yaşındaki Billie Eilish son yılların en büyük yıldızlarından biri olmaya devam ederken yaptığı çıkışlarla oldukça parlak bir gelecek vadediyor.

Başarılı şarkıcı 2015’yılında paylaştığı ilk sıngle’ı “Ocean Eyes”dan beri sıradanlığa meydan okuyan sesiyle dikkatleri üstüne çekmeye devam ediyor. Sözleri, yapımcılığı ve kaydı tamamen kendisi ve erkek kardeşi FINNEAS tarafından ortaya çıkarılan albümü “WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” ABD’de ve 17 diğer ülkede Billboard 200’e 1 numaradan giriş yaparak 2019 yılının en çok dinlenen albümü olmuştu. Ardından Billie Eilish 62. GRAMMY Ödülleri’nde aday gösterilen ve tüm ana kategorilerde kazanan en genç sanatçı olarak tarihe geçerek En İyi Yeni Sanatçı, Yılın Albümü, Yılın Rekoru, Yılın Şarkısı ve En İyi Pop Vokal Albümü ödüllerine layık görüldü. Son olarak, genç yetenek 2021’deki 63. GRAMMY Ödülleri’nde dört ek ödüle aday gösterildi ve hem “everything i wanted” ile Yılın Rekoru ödülünü hem de “No Time To Die” ile Görsel Medya İçin Yazılan En İyi Şarkı ödülünü evine götürdü. Billie Eilish’in uzun zamandır beklenen albümü “Happier Than Ever”in sözleri Billie ve albümün yapımcılığını da yapan kardeşi FINNEAS tarafından yazıldı.


AURORA – Cure For Me 

Şarkıcı, söz yazarı ve yapımcı kimliğiyle tanıdığımız yetenekli sanatçı AURORA yepyeni single’ı “Cure For Me”yi müzikseverlerle buluşturdu. Sanatçının Avustralya’da yazdığı bu muhteşem parçanın sözleri utanç ve günah kavramlarından sıyrılmakla ilgili. Parçanın müzik videosunun yönetmenliğinde de yine Norveçli sarkışı AURORA’yı görüyoruz. Başarılı sanatçının imzası haline gelen yumuşak ve gittikçe yükselen vokallerin tadını çıkarmak istiyorsanız bu parçayı sakın kaçırmayın!

Durmak bilmeyen AURORA, gelecek yılki turnesiyle ilgili merakla beklenen haberi de duyurdu! Norveçli şarkıcı 13 Şubat 2022’de Milano’daki Alcatraz’da başlayacak, ardıdan Paris, Berlin ve daha pek çok şehirde müzikseverlerle bir araya gelecek.


Olivia Dean – Slowly

Londra doğumlu şarkıcı ve söz yazarı Olivia Dean, yakında çıkacak olan “Growth” adlı EP’sinin öncesinde yeni parçası “Slowly”yi yayımladı. Son altı ayda paylaştığı eserleriyle Spotify takipçi sayısını neredeyse iki katına çıkaran Olivia Dean hayran kitlesini her geçen gün genişletiyor.

Olivia Dean, Spotify ve Soundcloud’a yüklediği ilk şarkısı “Reason to Stay” ile yüzbinlerce dinlenmeye ulaşarak Londra plak şirketi AMF’nin dikkatini çekmişti. Bu gelişmelerin ardından Apple’da “Haftanın Yeni Sanatçısı” seçilmişti. 2019’da yayımladığı parçası “Password Change” ise BBC’nin “Introducing” çalmalistesine eklenmiş ve sanatçının tanınırlığını arttırmıştı.