JUSTIN BIEBER

Justin Bieber 15 yaşında keşfedilme ve ilk albümün yayınlama hikayesiyle aslında müzik sektörünü değiştirdi. Kendi halinde gitarıyla çaldığı şarkılarını YouTube’da insanlarla paylaşan 13 yaşında bir gençken keşfedilen Justin Bieber, yakaladığı başarıyla müzik şirketlerinin yetenek keşfetme tarzında radikal bir değişiklik yaptı.


JUSTIN BIEBER
Justin’in 2015’te Grammy kazanan “PURPOSE” albümü dünya çapında 21 milyonun üzerinde kopya sattı.
JUSTIN BIEBER
JUSTIN BIEBER

İlk albümü My World 2.0 Billboard listesinde zirveye çıktı ve bir Grammy adaylığı aldı. Ludacris işbirliği Baby halen 2000’ler müziğinin en büyük hitlerinden birisi olarak kabul ediliyor. Bu albüm ile beraber dünya hem Justin Bieber ile hem de Justin Bieber’ı kariyeri boyunca yalnız bırakmayacak olan hayran kitlesi ‘Blieber’lar ile tanıştı. Justin Bieber bu albüm ile başlayan kariyeri boyunca modern müziğin en başarılı düet çalışmalarına imza atan müzisyenlerden birisi olarak özel bir nam kazandı. Luis Fonsi & Daddy Yankee işbirliği “Despacito,” David Guetta düeti “2U,” DJ Khaled işbirliği “I’m The One,” Ed Sheeran düeti “I Don’t Care,” Dan + Shay ile Grammy’e uzandığı "10,000 Hours,” ve tabii ki Jack Ü (Skrillex ve Diplo) ortaklığı "Where Are Ü Now" bu ünü ne kadar haklı şekilde hakettiğinin sadece birkaç örneği. İkinci albümü Believe’in ardından 2015 yılının albümü “Purpose” ile Bieber müziğine cesur bir şekilde EDM unsurlarını katmaya başladı ve müzikal bir büyümenin de söz konusu olduğunu gösterdi. Skrillex ve Diplo’nun prodüktör olarak katkısıyla “Where Are Ü Now," "Love Yourself," "What Do You Mean?," ve "Sorry" şarkıları Purpose’I bir hit makinesine dönüştürdü. Purpose, Bieber’ın büyürken müzik dünyasında yerini koruyacağını gösterebilmesi açısından en önemli meydan okumaydı ve bunu yılın en iyi albümlerinden birini yayınlayarak yaptı. Albüm 21 milyonun üstünde sattı.

Dan + Shay ile kaydettiği “10.000 Hours” ise Billboard Hot 100 tarihinde bir country şarkısı için en yüksek liste başı oldu.

Galeri


JUSTIN BIEBER

2 Grammy, 21 MTV Avrupa Müzik Ödülü, 20 Billboard Müzik Ödülü, 18 Amerikan Müzik Ödülü, 2 Brit, 4 MTV Video Müzik Ödülü ve bir Latin Grammy kazandı.

“Changes” ve “Justice” albümleriyle yeniden Billboard listesinde zirveye çıkan Bieber, modern pop dinleyicisinin iyi müzik için en çok güvendiği yıldızlardan birisi olduğunu kanıtladı ve bu güveni boşa çıkarmadı. Şimdiye kadar 150 milyonun üstünde albüm sattı. 2 Grammy, 21 MTV Avrupa Müzik Ödülü, 20 Billboard Müzik Ödülü, 18 Amerikan Müzik Ödülü, 2 Brit, 4 MTV Video Müzik Ödülü ve bir Latin Grammy kazandı. Henüz 17 yaşındayken Time dergisi tarafından dünyanın en etkili 100 insanı, Forbes dergisi tarafından en güçlü 10 meşhur ismi arasında gösterildi. “Under the Mistletoe” bir erkek müzisyen tarafından yayınlanan ve Billboard listesinde bir numaraya çıkan ilk Noel albümü oldu.