HAZEL

Hazel veya Haze olarak tanınan Eylül Deniz Karasu 29 Temmuz 1996 tarihinde İstanbul Küçükçekmece’de doğmuş, Bursa ve Ankara gibi çeşitli illerde yetişmiş bir Türk rapçi, şarkıcı ve söz yazarıdır. Hazel, edebiyat ile genç yaşta ilgilenmeye başlamasıyla İngilizce ve Türkçe rap yazıp söylemeye ilgi duydu. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi’nde İngiliz dili ve edebiyatı, İstanbul Üniversitesi’nde işletme ve Anadolu Üniversitesi’nde sosyoloji okumaya başladı. Şu anda ise rap müzik sahnesinin temsilcilerinden bir ses sanatçısı olarak çalışmalarına devam ediyor ve aynı zamanda bir İngiliz filoloğudur.


HAZEL
“İlk EP’si Vicidway'i 2018 yılında iPhone 7 ile kaydedip SoundCloud'da yayınladı.”
HAZEL
HAZEL

Hazel, ilk parçaları olan Minority and First'ü ve ilk EP’ si Vicidway'i 2018 yılında iPhone 7 ile kaydedip SoundCloud'da yayınladı, bu da Türkiye'de İngilizce rap yapan ilk kadın rapçilerden olmasını sağladı. İlk hit şarkıları “1996” ve “Dardayım” ile dikkatleri üzerine çekti. Dardayım, Ananas ve Big Mami Locsta, Spotify Türkiye Editör Listesi'nde 1 numara oldu. 1996 ve Dardayım adlı şarkıları ise Spotify Türkiye Viral 50 Listesi'nde viral oldu.

“1996 ve Dardayım adlı şarkıları ise Spotify Türkiye Viral 50 Listesi'nde viral oldu.“

Galeri


HAZEL

Son single'ı Big Mami Locsta, Türkiye'deki ilk üçlü lingo, solo kadın rapi sıfatını taşıyor.

Son single'ı Big Mami Locsta, Türkiye'deki ilk üçlü lingo, solo kadın rapi sıfatını taşıyor ve Hazel’ ın ülkedeki drill türünün ilk kadın temsilcilerinden olmasını sağlıyor. Son zamanlarda, tüm dijital platformlarda 2.000.000 dinlenmeyi geçen Hazel; vokal çeşitliliği, kelime oyunları ve çift dil kullandığı kalemindeki özgünlük ile tanınıyor. Tarzı "güven ve ruhla süslenmiş boom-trap" şeklinde açıklanabilir. Hazel 2020'de Universal Music Turkey ailesine katıldı. Yeni parçaları ve güncellemeler için sosyal medyasını takipte kalın.