CAN KAZAZ

Can Kazaz, 2005 yılından itibaren müziği tüm hayatının merkezine koyarak kariyerine başladı. Daha 16 yaşlarındayken, çocukluktan gelen enstrüman kabiliyetini geliştirip melodiler yaratıyor, Yuken takma ismiyle birçok rap altyapısı üretiyordu. O yıllara ait birçok şarkıda imzası varken, genç yaşta yapımcısı olduğu ilk resmi rap albümü girişimine Unkapanı piyasası kapılarını kapattı. Müzikten vazgeçmeyi düşünmedi. İlk üniversite deneyimini fizik bölümünde yaşarken, herkesten gizli İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’ne hazırlanmaya devam ediyordu. Bölüme yetenek bursuyla kabul aldıktan sonra hayatı değişti. Birincilikle mezun olduğu bölümde akademisyen olarak çalışmaya başladı. 2012’den bu yana çıkardığı şarkıları ve özel ses rengiyle geniş bir kitleye temas etmeyi, içtenlik ve huzur kaynağı olmayı başardı.


CAN KAZAZ
“İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümünden Birincilikle mezun olduktan sonra bölümde akademisyen olarak çalışmaya başladı.”
CAN KAZAZ
CAN KAZAZ

Akademiden istifasının ardından, 2017-2019 yılları arasında kırsalda yaşayıp sessizliğe ve doğaya olan hasretini giderdi. Bu arınmayla birlikte yeni girdiği üretim süreçlerinde şevk ve enerji hissederek daha dinamik bir tarza geçti. Can Kazaz'a 16. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri'nde Yılın En İyi Alternatif Müzik Sanatçısı ödülünü kazandıran “Sürsün Bahar” albümü, yeni nesil şarkı yazarlığının zirve noktalarından biri olarak kabul ediliyor.

“Sürsün Bahar” albümüyle, 16. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri'nde Yılın En İyi Alternatif Müzik Sanatçısı ödülünü kazandı.”

Galeri


CAN KAZAZ

“Yuken EP”siyle tıpkı ilk zamanlarında olduğu gibi hip hop ruhunu yeniden yaşayan Kazaz

“Yuken EP”siyle tıpkı ilk zamanlarında olduğu gibi hip hop ruhunu yeniden yaşayan Kazaz, “Kızılgerdan” albümüyle modern RnB'nin de ülkemizdeki en nitelikli temsilcilerinden biri olacağının sinyallerini veriyor.