ANDREA BOCELLI

Andrea Bocelli gelmiş geçmiş en başarılı klasik müzik sanatçılarından biri olarak kabul edilmektedir. Bocelli, en iyi konser ve opera salonlarında pek çok önemli tarihi şahsiyete performans sergiledi ve 85 milyon gibi olağanüstü bir satış sayısına ulaştı. 1 Altın Küre, 7 Klasik BRIT ve 7 Dünya Müzik Ödülü kazanmış, ayrıca Hollywood Şöhret Yolu’nda ismi bulunmaktadır. Çok yönlü çalışmalarıyla milyonların ilgisini çeken Bocelli, Pavarotti ve Domingo gibi ikonik opera sanatçılarıyla yaptığı iş birlikleri kadar bir dizi pop star (Ed Sheeran, Ariana Grande, Celine Dion, Tony Bennett, Dua Lipa) ile de önemli çalışmalar yaptı. Bu olağanüstü ses hakkında Celine Dion: “Eğer Tanrı bir şarkıcı sesine sahip olsaydı, Andrea Bocelli gibi söylerdi” şeklinde bir söylemde bulunmuştur.


ANDREA BOCELLI
Andrea Bocelli gelmiş geçmiş en başarılı klasik müzik sanatçılarından biri olarak kabul edilmektedir.
ANDREA BOCELLI
ANDREA BOCELLI

Bocelli’nin 1994 tarihli ilk albümü “Andrea Bocelli” ve 1996 çıkışlı ikinci albümü “Bocelli” ile operatik yeteneklerini ortaya koydu. Üçüncü albümü “Viaggio Italiano” (İtalyan Yolculuğu) ile Napoli’nin ünlü aryalarını ve geleneksel şarkılarını seslendirdi. Yalnızca İtalya’da yayımlanmış olmasına rağmen 300 bin kopyadan fazla satan bu albümü takip eden dördüncü albümü “Romanza” ile Bocelli yüzünü pop müziğe doğru çevirdi ve “Time To Say Goodbye” single’ıyla pop listelerinde kendine yer buldu. 1999 yılında çıkan beşinci albümü “Sogno”da bulunan Celine Dion, David Foster ve Carole Bayer Sager iş birlikleriyle 10 milyon kopyadan fazla sattı, Bocelli’ye bir Altın Küre ve En İyi Yeni Sanatçı dalında Grammy adaylığı kazandırdı.

Andrea Bocelli gelmiş geçmiş en başarılı klasik müzik sanatçılarından biri olarak kabul edilmektedir.

Galeri


ANDREA BOCELLI

“Umut İçin Müzik” performasında 2.6 milyon izleyici...

Takip eden yıllarda onlarca albüm, single ve turne ile müzik kariyerinin zirvesini yaşayan Andrea Bocelli 2020 Nisan’ında Milano Duomo kilisesinde online olarak sergilediği “Umut İçin Müzik” performasında 2.6 milyon izleyici tarafından canlı olarak izlendi ve dünyanın dört bir yanında karantinada olan insanlar ve sağlık çalışanlarına samimi bir teşekkür sundu.